Czy warto szukać pracy przy koniach w Niemczech

przez admin w dniu 15 maja 2013 · 0 odpowiedzi

w Konie

Praca przy koniach w Niemczech

Dla miłośników jazdy konnej praca przy koniach to okazja do zdobywania doświadczenia jeździeckiego i obcowania z ulubionymi zwierzętami. Warunki pracy w Polsce nie zawsze jednak spełniają oczekiwania aplikujących. W kraju nie możemy liczyć na satysfakconujace zarobki. Osoba młoda zatrudniona jako pomocnik może wręcz pracować w stajni za półdarmo.

Może więc lepiej poszukać pracy w którejś z niemieckich stadnin?

Niemcy w hodowli koni szczycą się profesjonalizmem i perfekcyjnym zapleczem infrastrukturalnym. Praca w Niemczech może być więc okazją do trenowania umiejętności jeździeckich i pracy z najlepszymi, a więc zdobycia bezcennego doświadczenia, o które w Polsce trudniej.

Przyjrzyjmy się bliżej warunkom pracy przy koniach w Niemczech

Przede wszystkim zastanówmy się, kto może ubiegać się o pracę. Stadniny niemieckie potrzebują pracowników w różnym charakterze i obojga płci. Nie jest więc konieczne posiadanie dużego doświadczenia. Przy stosunkowo prostych pracach, takich jak karmienie i czyszczenie koni, sprzątanie boksów, wyprowadzanie na łąkę, wystarczy podstawowe obycie z końmi. Praca staje się jednak tym trudniejsza, im więcej koni ma się pod opieką.

Praca przy koniach w Niemczech

Zawsze konieczna jest więc dobra organizacja i wytrzymałość fizyczna. Bardziej doświadczeni jeźdźcy mogą poszukać pracy przy ujeżdżaniu młodych koni bądź w charakterze instruktora w dziecięcych szkółkach jeździeckich. Z kolei praca luzaka polega na asystowaniu jeźdźcowi podczas zawodów, opiekowaniu się sprzętem i dbaniu o higienę i zdrowie konia. Praca luzaka wbrew pozorom nie jest lekka i przyjemna, godziny pracy mogą znacznie wykraczać poza godziny pracy jeźdźca, a na własne treningi trudno znaleźć czas. Jest to jednak zajęcie lepiej płatne niż praca pomocnika w stajni.

Zarobki

Jeśli już o zarobkach mowa – są one zależne od charakteru pracy oraz doświadczenia zatrudnianej osoby. Ci, którzy wykonują zajęcia wymagające dobrych umiejętności jeździeckich, takie jak ujeżdżanie czy pomoc w prowadzeniu lekcji instruktażowych, mogą liczyć na wyższe zarobki. Osoba bez doświadczenia, wykonująca proste (co nie znaczy, że lekkie) prace w stajni zarobi od 800 euro na miesiąc (netto) w górę. Również zajęcia specjalistyczne (takie jak pielęgnacja kopyt, praca jako luzak) mogą przynieść dobre wynagrodzenie: powyżej 1200 euro. Warto szukać miejsc pracy, które dają możliwość samodzielnego treningu; niekiedy może to być nawet trening z własnym koniem, który zamieszka w boksie w stajni.

Zalety pracy przy koniach w Niemczech

Plusem pracy w Niemczech jest zaplecze socjalne ? można starać się np. o dodatki do pensji z tytułu posiadania dzieci. Nierzadko stadnina zapewnia swoim pracownikom nocleg i wyżywienie, choć takie warunki to kwestia indywidualnego ustalenia. Tak czy inaczej praca w stadninie w Niemczech to okazja do niezłego zarobku nawet w wymiarze sezonowym.

Wady i wymagania

Wadą pracy w Niemczech dla wielu osób może być odległość od domu (uprzywilejowani są mieszkający przy niemieckiej granicy, którzy mogą dojeżdżać do pracy) oraz wymóg znajomości języka. Bez znajomości niemieckiego trudno podjąć jakąkolwiek pracę przy koniach (ostatecznie jakoś musimy się dowiedzieć, czego pracodawca od nas oczekuje), zazwyczaj wystarczy jednak komunikatywne posługiwanie się niemieckim oraz znajomość branżowego słownictwa.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: