Najlepsze pasze dla koni: porównanie dziesięciu najlepszych część 2

przez admin w dniu 28 września 2013 · 0 odpowiedzi

w Hodowla, Konie

Najlepsze pasze dla konia

W niniejszym artykule kontynuujemy porównanie dziesięciu najlepszych pasz dla koni. W pierwszej części przedstawiliśmy pasze Sukces, Epona, Havens, Marstall i Mühldorfer, wskazując polecane przez klientów produkty.

Oto dalsza część zestawienia

Przypominamy, że każdy koń ma indywidualne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i w związku z tym należy wybrać paszę uwzględniając wiek, stan zdrowia oraz codzienną aktywność zwierzęcia.

  1. Dodson & Horrell – ta brytyjska marka z długą tradycją (istnieje od 1939 r.) jest oficjalnym dostawcą żywności i suplementów dla koni narodowej drużyny brytyjskiej. Wprowadziła na rynek jako pierwsza wiele wyspecjalizowanych pasz (np. musli dla koni rekreacyjnych) i jest polecana przez samą królową brytyjską. Pasze D&H cechują się bardzo dobrą jakością, z której warto skorzystać, skoro są już dostępne w Polsce. Szeroki wybór pasz nie odbija się na jakości, ale niektórzy mogą szukać bardziej wyspecjalizowanej marki.
  2. Eggersmann – pasze tego niemieckiego producenta są popularne w Polsce ze względu na łatwą dostępność. Eggersmann jako pierwszy wprowadził gotowe mieszanki musli na rynek polski. Najpopularniejsza pasza Eggersmanna – bezowsowa mieszanina na bazie jęczmienia Classic Musli – cechuje się wysoką zawartością witamin, zwłaszcza witaminy A, jest więc szczególnie polecana do żywienia koni w okresie zimowym. Cena ok. 75 zł
  3. Pavo – pasze produkowane zgodnie z najbardziej wymagającymi i restrykcyjnymi standardami jakości; posiadają certyfikat GMP oraz HACCP-Food, który przyznawany jest producentom żywności dla ludzi. My polecamy paszę Nature’s Best ze względu na bardzo niską (2%) zawartość cukru (pasza odpowiednia dla koni z problemami zdrowotnymi, m.in. ochwatem) oraz szczególnie wysoką zawartość włókna surowego (16,5%). Pasza ta ma bardzo dobry skład, ale jest dość droga (worek 15 kg to około 80 zł)
  4. St. Hippolyt – marka słynąca z pasz, których wysoką jakość potwierdzają niezależne badania laboratoryjne. Na pewno warto je wypróbować; są coraz lepiej dostępne w Polsce. Spod szyldu St Hippolyt wyszło wiele popularnych pasz, między innymi wysokoenergetyczna Struktur Energeticum, wysokobłonnikowa Beste Jahre dla seniorów czy popularne musli uniwersalne LA Rosslet. (ok. 80 zł za worek 25 kg)
  5. Baileys – marka firmy rodzinnej łączącej wysokie standardy i nowoczesną technologię z surowcami o naturalnym pochodzeniu, bez modyfikacji genetycznych. W produkcji stosuje standard Universal Feed Assurance Scheme (UFAS). Pasza bardzo dobrej jakości spełniająca wysokie standardy – dla tych, którzy przedkładają jakość nad cenę, która nie wytrzymuje starcia z konkurencją.

Podsumowanie

Wybór najlepszej paszy nie jest łatwy, ponieważ każdy koń ma własne, zmienne zapotrzebowanie odżywcze. Wiele też zależy od indywidualnych upodobań konia – na nic pasza o idealnym składzie, jeśli koń będzie jadł ją niechętnie. Ekonomiczność paszy jest ważna, ale trudno znaleźć produkt, którego niska cena szłaby w parze z wysoką jakością. Biorąc te czynniki pod uwagę możemy polecić z naszego zestawienia trzy najlepsze pasze dla koni:

Sukces

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny, choć pasza ta może być paradoksalnie (jest produkowana w Polsce) trudno dostępna. Warto ją jednak wypróbować, jeśli mamy kontakt z dystrybutorem.

St Hippolyt

Każda pasza tej marki ma świetny skład przewyższający niekiedy deklaracje odżywcze przedstawione przez producenta na opakowaniu.

Pavo

Producent paszy bezmelasowej o najlepszym składzie.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: