Obecnie dostępne najlepsze gry edukacyjne i rozrywkowe o koniach

przez admin w dniu 24 stycznia 2014 · 0 odpowiedzi

w Konie, Sport

Gry o koniach

Jeśli odpoczywając w domu tęsknisz za swoją stadniną, albo nie możesz sobie pozwolić na czynne uprawianie sportów konnych, gry o koniach mogą stanowić  częściową rekompensatę. Zobaczmy, jakie tytuły są dostępne obecnie na rynku.

1. Kocham konie (tytuł oryginalny My horse and me) to najbardziej znana gra o koniach, która doczekała się do tej pory dwóch części. Ze względu na wysoki realizm gra otrzymała licencję TEI. Pokazuje  prawdziwe zarządzanie stadniną.

Gracz jest odpowiedzialny za trenowanie swoich wirtualnych koni od podstaw. Dzięki umiejętnemu treningowi i opiece nad koniem, obejmującej również karmienie, dbanie o kondycję i pielęgnację, gracz ma szansę pokonać konkurencję na Wielkim Wyścigu.

Dostępne są też dodatkowe tryby rozgrywki: indywidualne skoki na torze przeszkód czy jazda w labiryncie.

2. Rozbudowany aspekt ekonomiczny ma gra Racing Horse Tycoon. Wymaga ona od gracza sprawnego gospodarowania pieniędzmi by doprowadzić do świetności posiadaną stadninę, wraz z końmi i zabudowaniami.

Wśród gier dla dzieci wysoki realizm nie jest najważniejszy. Twórca gry musi wypracować złoty środek pomiędzy zachowaniem realizmu a uproszczeniem wybranych elementów. Istotny jest też prosty interfejs.

3. Wymagania te spełnia gra Konie i kucyki (z listopada 2013r.). Młody gracz poznaje istotne aspekty prowadzenia stadniny koni: bezpośrednią opiekę nad końmi, ich trenowaniem do zawodów,  rozbudowywanie stadniny, dbanie o jej finanse itp. W ramach relaksu może wybrać się na przejażdżkę po okolicy, co jest prawdziwą przyjemnością ze względu na piękną  grafikę gry.

Dziecko uczy się też odpowiedzialności za zwierzęta, bo samopoczucie wirtualnych koni wzrasta przy odpowiedniej opiece, co przekłada się na liczbę wygranych zawodów.

Wśród gier o koniach dla najmłodszych znajdziemy też gry tematyczne,  w których w opiece nad zwierzakiem pomaga ulubiona postać z serialu czy książki.

4. W Barbie Horse Adventure Mystery Ride, uwielbiana przez dziewczynki Barbie ma za zadanie odnaleźć zaginionego kucyka . Wcześniej musi przejść odpowiedni trening jeździecki i nauczyć się skakać przez przeszkody. Ważnym elementem gry jest dobieranie strojów dla Barbie oraz  dbanie o konia: karmienie, czesanie i przystrajanie.

5. Polska gra Saddle Club: Przygody w siodle oparta jest na serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem. Jest to fabularna gra przygodowa wzbogacona o elementy zawodów jeździeckich i pielęgnacji konia.

Podsumowanie

Ogółem, gry o koniach kierowane są przede wszystkim do młodych graczy. Dorośli wolą  gry o koniach, które charakteryzuje wysoki realizm.

Jednak każda gra o tematyce konnej nadaje się też dla dzieci: ma walory edukacyjne, uczy odpowiedzialności, jest pozbawiona przemocy i rozwija zainteresowanie sportami konnymi. Z tego względu gry konne polecane są jako prezent również dla najmłodszych miłośników koni i pasjonatów jazdy konnej.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: