Najbliższe światowe zawody hippiczne

przez admin w dniu 17 kwietnia 2013 · 0 odpowiedzi

w Sport, Zawody

Zawody hippiczne na świecie

Zawody konne to dla jeźdźców, skoczków i woltyżerów oraz, oczywiście, koni, okazja do zaprezentowania umiejętności zdobywanych w pocie czoła przez cały rok treningów. Rozmaite zawody dla jeźdźców i koni to dyscyplina starożytna – sporty konne były między innymi częścią  starożytnej greckiej Olimpiady już w siódmym wieku p.n.e.

Obecnie w ramach szeroko pojętych zawodów hippicznych  organizowane są konkursy ujeżdżania, skoków przez przeszkody, wyścigów, ale także powożenia. Zawody konne to także wspaniałe widowisko.

Sławne zawody konne


Do najbardziej widowiskowych zawodów zaliczany jest Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW). Ten wielodyscyplinarny konkurs wymaga olbrzymiego doświadczenia, możemy więc podziwiać podczas zawodów prawdziwą maestrię sztuki jazdy konnej. Przy okazji zawodów organizowane są parady, pokazy oraz zajęcia edukacyjne, co rzecz jasna ma niebagatelne znaczenie przy wyłapywaniu talentów oraz ?zarażaniu? najmłodszych pasją jeździectwa.

Na zawodach w roli widzów po raz pierwszy zetknęło się z dyscyplinami konnymi wielu przyszłych mistrzów dyscyplin sportów konnych, a dla wszystkich miłośników koni obserwowanie tych pięknych zwierząt podczas różnorodnych zawodów jest niebywałą radością. Na zawodach można też przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym koniom oraz podglądać różne style jeździectwa. Tak więc dla wszystkich fanów koni i sportów hippicznych wybranie się na zawody to właściwie sprawa honoru i obowiązek ? ale jakże przyjemny obowiązek!

Zawody hippiczne organizowane są cyklicznie na całym świecie, również w Polsce; można po prostu poszukać informacji na temat lokalnych zawodów konnych organizowanych w najbliższym czasie i pojechać na te odbywające się w niedalekiej okolicy. Dla jeźdźca wielkim prestiżem oraz sprawdzianem umiejętności jest wzięcie udziału w zawodach międzynarodowych.

Zawody hippiczne w Polsce i na świecie

Aktualne zawody hippiczne w Stanach Zjednoczonych

Aktualnie (12-13 kwietnia 2013) trwają zawody The International Omaha, jeden z najbardziej prestiżowych konkursów skoków w Ameryce Północnej. Sporty konne mają swoją specyficzną tradycję w Ameryce dzięki plemionom indiańskim i przekazywanej z pokolenia na pokolenie umiejętności ujeżdżania dzikich mustangów, oraz oczywiście dzięki zawodom westernowym.

Współczesne amerykańskie zawody hippiczne to rozrywka dla całej rodziny: organizowane są wystawy i rodzinne konkursy. Zawody przyciągają corocznie dziesiątki tysięcy widzów. Warto też zwrócić uwagę na The Washington International Horse Show, zawody skoków, gonitw i polowań, które w tym roku organizowane będą po raz pięćdziesiąty piąty.

Listę ważniejszych zawodów hippicznych w Stanach Zjednoczonych można znaleźć na stronie horsechannel.com.

Aktualne zawody hippiczne w Europie

W Europie na międzynarodowe zawody hippiczne warto wybrać się do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec czy Danii. Polecamy między innymi ECCO FEI European Championships w Herning w Danii (organizowane w sierpniu) czy zawody dla juniorów we Francji. FEI (Fédération Equestre Internationale) organizuje zawody w większości krajów Europy.

Rok 2013 zwieńczy wielkie wydarzenie: Olympia, międzynarodowe zawody konne w Londynie, jeden z największych brytyjskich konkursów w zawodach konnych ? w tym roku organizowane po raz 107! Informacji o najciekawszych zawodach warto poszukać na stronach stowarzyszeń promowania sportów konnych.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: