Aukcje koni: gdzie odbywają się te najlepsze w Europie i jakie są warunki udziału

przez admin w dniu 21 lutego 2014 · 0 odpowiedzi

w Konie

Aukcje koni w Europie

Pomimo, że na co dzień konie zniknęły z naszych miast i wsi, zastąpione przez „konie mechaniczne”, to miłośników koni  i sportów jeździeckich nie brakuje ani w Polsce, ani zagranicą. Łatwo to zrozumieć,  bo koń to piękne i szlachetne zwierzę, a zawody jeździeckie wzbudzają sporo emocji. Jeszcze więcej emocji wzbudzają aukcje koni, które można znaleźć w różnych regionach Europy.

Aukcje koni w Vechta

Przykładowo, w miejscowości  Vechta, niedaleko Oldenburga w Niemczech,  dwa razy do roku (początek kwietnia i początek października)  odbywają się elitarne aukcje oldenburskie, do których dopuszczane są  tylko utalentowane konie, rokujące sukcesy sportowe w przyszłości.  Równie elitarna aukcja jednorocznych źrebiąt odbywa się tam w pierwszej połowie sierpnia. 

Uzupełnieniem powyższych,  są dwie „między-aukcje”  dodatkowe, zwane „summer & winter mixed sales”, które odbywają się na początku czerwca i grudnia. Te, oprócz ofert specjalnych proponują konie sportowe po okazyjnych cenach.  Zgodnie z porą roku, obok wartościowych koni jeździeckich,  można też kupić klacze hodowlane, młode ogiery oraz źrebaki.

Konie do każdej aukcji badane są przez specjalny  zespół pod przywództwem doświadczonego hipologa i aukcjonariusza  Uwe Heckmann`a.  Do aukcji koni dopuszczane są tylko te najlepsze. Do wglądu dla potencjalnych kupujących są zaświadczenia weterynaryjne oraz zdjęcia rentgenowskie.

Aukcje koni w Munster-Handorf  w Westfalii

Na równie wysokim poziomie stoją aukcje koni odbywające się w Munster-Handorf  w Westfalii. Staranny dobór koni przez zespół sprzedażowy z udziałem  Bernarda Richtera i Carsten Lenz gwarantuje późniejsze zadowolenie klientów.

By koń został  zakwalifikowany  do aukcji musi posiadać odpowiednie świadectwa szczepienia, a jego właściciel  być członkiem  Stowarzyszenia Hodowców  i  Stadnin Westfalii.  By zwiększyć  szanse konia na sprzedaż można go oddać na szkolenie do Horse Center.

Klient  wraz z zakupionym na aukcji koniem otrzymuje posprzedażowy pakiet usług,  obejmujący m.in. 8-tygodniowe ubezpieczenie konia do wysokości zapłaconej  ceny, organizację transportu zwierzęcia, a także dalsze doradztwo w sprawach hodowlanych i szkoleniowych.

Pierwsza tegoroczna, zimowa  aukcja, która odbyła się 19 stycznia  pod nazwą Handorf Extra przyniosła znakomite wyniki. Sprzedano 52 konie za łączną kwotę 726 tys. euro. Najwyższą cenę, 63 tys. euro , osiągnięto za konia Rockwell, którego sprzedano do Kanady.  Aż  dziewięć koni zostało sprzedanych zagranicę, w tym  5 do USA,  2 do Belgii oraz po jednym do Kanady i do Holandii.

Aukcje koni w Goffs  w pobliżu Dublina w Irlandii

Bardzo prestiżowe, bo liczące sobie ponad  140 lat,  są  też aukcje koni pełnej krwi, jakie odbywają się w Goffs  w pobliżu Dublina w Irlandii.  Ich założycielem był  Robert J. Goff,  a pierwszą oficjalną aukcję ogłoszono w kalendarzu Wyścigów Konnych w 1866r.

Przedsięwzięcie to,  startujące od prowizorycznego padoku na polu, przekształciło się  w prężny biznes,  z własną telewizją transmitującą sprawozdania z aukcji. Na 2014 rok zaplanowano dziesięć tego typu imprez.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: